Sab’s Eetoverzicht week 38 – 2026

Eindelijk werd het leven weer een beetje normaal afgelopen week. Dat wil zeggen: ik ging mijn sport regime weer in, wat mocht twee weken na de operatie. En dat was ZO fijn! Direct een leger hoofd en fijner gevoel in mijn lijf.

Dit betekende ook dat ik, vanaf maandag, met het avondeten weer wat meer rekening ging houden en dat de hoeveelheid eiwitten die ik op een dag neem omhoog werd geschroefd. Dat is altijd weer even wennen zo’n week, maar het voelt inmiddels weer lekker vertrouwd.

Ik spendeerde één dag in de keuken voor Ohmyfoodness en ’s avonds kon hetgeen ik maakte direct op tafel. Ideaal!

Zaterdag

De liefde en ik hadden een ultiem lui kookweekend. Het was het eerste weekend in maanden dat niet helemaal volgepland stond, dus we rommelden lekker in huis en gingen eindelijk het bos weer eens in. Op zaterdagavond gingen we samen eten bij De Vergulde Ros in Staphorst waar ik voor de ribeye ging. Altijd een goede keus; smaakte goed!

Zondag

Zondag genoten we nog even van het Kroondomein dat inmiddels weer is afgesloten tot het einde van het jaar. We kwamen helaas wel koud en verregend thuis en zin om nog boodschappen te doen hadden we absoluut niet meer. Ook hadden we niet zoveel trek, dus we bestelden via Thuisbezorgd een burger met salade en een klein beetje friet.

Maandag

Maar goed, maandag was het tot echt tijd om het ‘regime’ weer in te gaan. Door een comment op mijn kerrie eieren werd ik weer even herinnerd aan dat recept en besloot ik het direct op tafel te zetten. Met rijst en sperziebonen.

Dinsdag

Tijd voor soep! Ik maakte een eenvoudige broccoli- en courgettesoep en bij Plus vond ik volkoren flatbread ‘pockets’. Ergens deed het me aan volkoren pita’s denken, maar deze broodjes waren véél luchtiger. De jongens vonden ze ook super lekker. Ik vulde ze met gekruid kipgehakt en zette een bord met groenten op tafel zodat we allemaal onze eigen vulling konden kiezen.

Woensdag

De jongens waren naar hun vader woensdag en zowel de liefde als ik hadden beide nog een afspraak ’s avonds, dus ik at alleen. Dat gebeurt niet meer zo vaak! In de vriezer lag nog een maaltijd van Mama’s: de beef teriyaki met rijst. Die maaltijden bevatten altijd een flinke portie eiwitten, dus ik besloot die gewoon voor mezelf op te warmen. Smaakt echt prima voor af en toe.

Donderdag

Donderdag was mijn kookdag en ik maakte drie recepten waarvan er twee op tafel kwamen ’s avonds: hete bliksen en stoofvlees uit de slowcooker. Beide recepten komen binnenkort op OMF! Het smaakte in ieder geval heerlijk. Ik at een niet al te grote portie, want ik moest nog sporten daarna.

Vrijdag

Een AGV’tje om de week mee af te sluiten. We aten met de hele bups (oftewel: vier kinderen en twee volwassenen). Ik had gekruide aardappelpartjes en doperwten met worteltjes. Zij aten allemaal spareribs, voor mij was er een gekruide kipfilet.

Afgelopen week werkte ik aan de najaarsplanning en tot en met het einde van het jaar heb ik nu alle recepten ingepland. Ik weet dus precies wat ik allemaal moet koken aankomende maanden, dus ik kan lekker bezig met het volplannen van kookdagen.

Hoewel het deze week weer lente lijkt te worden, staan er met name herfstrecepten op de planning natuurlijk, dus dat gaat ongetwijfeld een beetje schizo voelen. Maar goed, welkom in het leven van een foodblogger. Ik plande kerstrecepten in met 25 graden buiten afgelopen week, dus soit.

Fijne zondag! x

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Close
© 2011-2023 OhMyFoodness. Zowel beeld als tekst mogen nooit zonder toestemming worden overgenomen.
Close