Turks Brood gevuld met Kipgyros en Tomatencouscous
Voor twee tot drie personen als je flinke honger hebt, voor meerdere personen als je het als bijgerecht serveert.
Voorbereidingstijd25 minutenmin
Bereidingstijd5 minutenmin
Gang: bijgerecht, lunch
Servings: 2personen
Ingrediënten
Gyros Kruidenmix
2tltijm
2tloregano
1tlknoflookpoeder
1,5tlkomijnpoeder
1/2tlkaneel
1/2tlkorianderpoeder
1/2tlscherpe paprikakruiden
1,5tlmilde paprikakruiden
1/2tluienpoeder
peper en zout
Voor de rest van het gerecht:
400gramkipdijfiletreepjes
150gramcouscous
1/2bakjeverse korianderfijngehakt
1/2bakjeverse muntfijngehakt
1bosuitjein ringetjes
400gramcherrytomaatjes mixgehalveerd
peper
zout
olijfolieextra vierge
1Turks brood
200gramTzatziki
Instructies
Kipgyros
Meng alle kruiden voor de gyros kruidenmix door elkaar en hussel de kipdijfiletreepjes erdoor. Verhit vervolgens een beetje olijfolie in een koekenpan en bak de kip op hoog vuur bruin, en laat het daarna op middelhoog vuur verder garen.
Voor de rest van het gerecht:
Verwarm de oven voor op 200 graden.
Ondertussen bereid je de couscous volgens de aanwijzingen op de verpakking. Zorg dat je alle overige ingrediënten (koriander, munt, ui en tomaatjes) voor de tomatencouscous gesneden en gehakt hebt, en meng deze vervolgens door de gegaarde en losgeroerde couscous. Maak de salade af met wat olijfolie en peper en zout.
Terwijl de kip op laag vuur warm gehouden wordt, bak je het Turkse brood af in de oven volgens de aanwijzingen op de verpakking. Of als je een vers brood hebt, dan warm je het even op.
Wanneer het brood klaar is, snijd je er met een kartelmes een grote cirkel uit. Pluk een deel van het brood eruit zodat je de vulling erin kan stoppen.
Vul het brood met de kipgyros en de tomatencouscous. Verdeel er royaal nog wat tzatiki over en serveer het brood, met de overgebleven tomatencouscous én het weggesneden brood.
Notities
Tip: Zorg voor genoeg tzatziki. Ik had 150 gram en dit is net te weinig voor zo'n groot gevuld brood. Dus ik heb er 200 gram in het recept van gemaakt maar omdat tzatziki gewoon heel lekker is, is meer altijd een goed idee ;-)