Speculooskoeken met witte chocolade
Eén van mijn favoriete recepten voor dikke koeken is deze. Perfect voor de herfst dankzij de smaak van Speculoos en verrijkt met witte chocolade.
Voorbereidingstijd15 minuten min
Bereidingstijd12 minuten min
Opstijven2 uur uur
Totale tijd2 uur uur 27 minuten min
Gang: tussendoortje
Keuken: Amerikaans, Hollands
Trefwoord: dikke koeken, koeken, speculoos, witte chocolade
Servings: 6 stuks
Voor de koeken:
- 125 g boter - op kamertemperatuur
- 125 g lichtbruine basterdsuiker
- 100 g fijne kristalsuiker
- 4 el Speculoos (glad)
- 1 tl vanille-extract
- 2 eieren
- 1 tl bakpoeder
- 365 g bloem
- snuf zout
- 50 g bakvaste chocolatechips (wit)
- 6 Speculooskoekjes - gebroken
En verder:
- 50 g Speculoos - gesmolten
Klop de boter met beide soorten suiker romig. Voeg de Speculoos, vanille-extract en de eieren toe en klop dit nog even mee.
Doe dan het bakpoeder, de bloem, zout, chocolatechips en de in stukken gebroken Speculooskoekjes in de kom en kneed dit tot een stevig koekdeeg.
Vorm 6 grote ballen van het kookdeeg en leg deze minimaal 2 uur in de koelkast.
Verwarm de oven voor op 180 graden Celsius en bak de koeken in het midden van de oven in 12 minuten (bijna) gaar. Laat ze volledig afkoelen op de bakplaat.
Drizzle de opgewarmde Speculoos over de koeken en strooi er desgewenst nog verkruimelde Speculooskoekjes overheen. Bewaar de koeken luchtdicht buiten de koelkast.