Er wordt vaak gezegd dat pasta niet handig is om klaar te maken in de slowcooker, maar daar ben ik het niet mee eens. Deze slowcooker Lasagne is namelijk héérlijk!
Voorbereidingstijd40 minutenmin
Bereidingstijd4 uuruur
Totale tijd4 uuruur40 minutenmin
Gang: hoofdgerecht
Keuken: Italiaans
Trefwoord: crockpot, lasagne, pasta, slowcooker
Servings: 4personen
Equipment
Slow- of multicooker
Kleine ovenschaal die in de slowcooker past*
Ingrediënten
Lasagnesaus
400ghalf-om-half gehakt
1ui- gesnipperd
2teentjesknoflook- fijngehakt
400gItaliaanse groenten
1eltomatenpuree
400gtomatenblokjes
500ggezeefde tomaten
2tlgedroogde oregano
2 elverse basilicum
peper en zout
En verder
250gkoelverse lasagnevellen
200gmozzarella- geraspt
1bolmozzarella- in plakken
Bechamel
30gongezouten roomboter
30gbloem
300mlmelk
30gParmezaanse kaas- geraspt
peper
Instructies
Begin met het maken van de lasagnesaus. Als je dit ook in de slowcooker wil doen dan kun je alle ingrediënten in de pot doen en de saus 4 uur laten pruttelen op Low. Laat dan de tomatenblokjes achterwege, anders wordt de saus te nat.Wil je de saus in de pan maken dan ga je als volgt te werk.
Verhit een beetje olie of boter in een koekenpan en bak hierin het gehakt rul. Voeg de ui en knoflook toe en bak deze mee tot de ui glazig ziet.
Voeg de Italiaanse groenten toe en bak deze 5 minuten mee.
Doe dan de tomatenpuree, tomatenblokjes, gezeefde tomaten en oregano in de pan. Roer goed door en laat de saus 30 minuten op laag vuur pruttelen.
Roer als laatste de verse basilicum door de saus en breng op smaak met peper en zout.
Schep een kleine lepel van de lasagnesaus in de ovenschaal en leg hier een laag lasagnevellen bovenop. Schep daar weer saus overheen en strooi hier mozzarella overheen.
Herhaal de voorgaande stap tot de saus en de lasagnevellen op zijn. Eindig met een laagje saus.
Zet de ovenschaal in de pot van de slowcooker en gaar de lasagne 2,5 uur op Low.
Begin 40 minuten voor het einde van de kooktijd met het maken van de bechamel.
Smelt hiervoor de boter in een steelpan en voeg daar de bloem aan toe. Bak al roerend een paar minuten mee tot een zanderige textuur ontstaat.
Schenk de melk in de pan en roer het geheel goed door tot een gladde saus. Voeg dan de Parmezaan en peper toe en laat de saus 5 minuten pruttelen, tot deze is ingedikt.
Schenk de laatste 30 minuten van de kooktijd de bechamel over de lasagne in de slowcooker en verdeel de in plakken gesneden mozzarella over de bechamel.
Notities
*Mocht in jouw slowcooker geen ovenschaal passen, dan kun je de lasagne ook prima opbouwen in de pot van de slowcooker zelf.