Kipkluifjes met Cherry cola
Colakip ken je wellicht wel maar omdat we in de zomermaanden zitten leek het mij wel leuk om iets te doen met Cherry Cola. En dat pakte bijzonder goed uit. De zoete smaak van de kersen proef je namelijk hartstikke goed!
Voorbereidingstijd10 minuten min
Bereidingstijd30 minuten min
Marineren4 uur uur
Gang: bijgerecht
Keuken: Amerikaans
Trefwoord: cherry cola, chickenwings, colakip, fastfood friday, gemarineerde kip, kipkluifjes, kipstukjes, vlees
Servings: 500 g kipkluifjes
- 500 g kipkluifjes
- 150 ml Cherry Cola (niet Zero!)
- 50 g donkerbruine basterdsuiker
- 1 el sojasaus
- 1 tl knoflookpoeder
- 1 tl uienpoeder
- 1 tl gemberpoeder
- 1 tl paprikapoeder
- 1 tl komijnpoeder
Doe de kipkluifjes in een diepe kom.
Roer alle andere ingrediënten door elkaar en schenk de marinade over de kip. Dek de kom af en zet deze bij voorkeur minimaal 4 uur weg in de koelkast zodat de kip lekker kan marineren.
Verhit een braadpan of hapjespan op de kookplaat en doe hier de kipkluifjes met de rest van de marinade in.
Bak de kipkluifjes onder regelmatig omdraaien in 20-30 minuten helemaal gaar. Zorg ervoor dat de saus een beetje kan indikken en de kip voorzien wordt van een plakkerig laagje.