Cook the Books: Cheesecake met Boterkoek Bodem uit Lekker van Miljuschka
Servings: 1cheesecake
Ingrediënten
Bodem
100gramroomboter
100gramsuiker
1ei
125grambloem
snufzout
Vulling
900gramroomkaas
250gramsuiker
5eieren
1eidooier
50mlslagroom
1eetlepelmaïzena
1tlvanille extract
Instructies
Verwarm de oven voor op 180 graden
Klop de boter en suiker met een mixer tot een luchtig geheel. Doe het ei erbij, roer de bloem en het zout erdoor en meng tot een korrelig deeg. Druk het deeg op de bodem va de springvorm en bak het 20 minuten.
Meng voor de vulling de roomkaas met de suiker totdat er geen klontjes meer in zitten. Doe er één voor één de eieren bij; voeg het volgende ei pas toe als het eerste is opgenomen. Roer ook de eidooier erdoor, en vervolgens slagroom, maïzena en vanille extract.
Haal de bodem uit de oven als hij klaar is en verlaag de temperatuur naar 140 graden. Schuif een bakje met water op de bodem van de oven. De stoom geeft de taart een mooie egale bovenkant. Schenk de vulling op de bodem, schuif de springvorm in de oven en bak 2 uur. Zet na 2 uur de oven uit en laat de cheesecake in de oven helemaal afkoelen. Doe de oven niet open!
Je kunt de cheesecake de hele nacht in de oven laten staan, maar hij kleurt dan wel door. Je kunt hem met een gerust hart ook na 2 uur uit de oven halen, en daarna 4 uur in de koelkast zetten.